Předposlední říjnový víkend je za námi a tím i závody v Benešově u Semil. Nicméně ještě je třeba upozornit, že ve fotogalerii si můžete prohlédnout spoustu hezkých a zajímavých  fotek z předchozího závodu v Jilemnici. Za fotky děkuji našemu týmovému fotografovi Kájovi.

Ovšem pojďme na již zmiňovaný závod v Benešově. Na úvod je potřeba poděkovat pořadatelům z Enduroklubu Semily, protože předvedli, že je možné připravit krásnou a dlouhou endurovou trať s mnoha novými  nerozbitými úseky. Délka okruhu činila 17 km a jezdila se za ideálních podmínek cca 28 minut. Nechybělo zde takřka vůbec nic. Pořádný sjezd i výjezd, spousta kořenů i velmi rychlé úseky. Na jené z rovinek se jezdilo okolo 130 km/h, což je velmi slušné, po kukuřičném poli. Mototiger měl po oba dny stejné zastoupení. Já, Martin Němeček, Zdenda Křížek a Luďa Buček. A naše počínání by se dalo charakterizovat dle přísloví "Každý chvilku, tahá pilku". V sobotu bylo polojasné počasí a povrch tratě mírně kluzký až ideální. Z cca 8. pozice po startu se mi během několika zatáček podařilo dostat na 2. místo  a bez větších komplikací jsem se po celý závod pohyboval na 2. - 3. místě. v předposledním kole se na mě začal dotahovat jezdec na 3. místě, ale ještě jsem našel trochu sil a poodjel mu. Tím jsem se ještě přiblížil k místu prvnímu, ovšem už to nestačilo a za prvním jezdce jsem dojel 15 vteřin. Martin s Luďou se museli prát s velmi kvalitním a početným obsazením jejich třídy. Závod byl i přes mnoho technických záludností velmi rychlý a každá chyba byla znát. Luďa lehce o kámen ohnul kotouč a musel tak jet opatrněji a bylo z toho 14. místo.Martin se ze všech sil snažil držet alespoň soupeřů, se kterými bojuje o přední příčky v průběžném pořadí. To se mu vcelku zdařilo, ale v sobotním závodě obsadil až 8. příčku. Zdenda jel v odpoledním závodě již za slunného počasí a podal vyrovnaný výkon, který je od něho očekáván. Od startu až do cíle se pohyboval okolo 5. místa a na tomto místě i závod dokončil.

V neděli ve čtyři ráno mě probudil silný déšť a bylo jasné, že na trati budou úplně jiné podmínky než v sobotu. A taky byly. Drážky na poli byly zalité vodou, kořeny a odkloněná místa řádně klouzala. Terén byl kolo od kola náročnější a zároveň sil ubývalo. Start se mi povedl skoro na jedničku a v první zatáčce jsem byl s klidem druhý. Škoda jen, že se nepodařilo být první. Od prvního jezdce se na mě hrnuly přívaly vody a bláta. Chvilku jsem se snažil držet. Když jsme ale poodjeli zbytku pole, nechal jsem si trohu odstup, abych v klidu mohl držet tempo a viděl jsem na cestu. Během prvního a druhého kola jsem dostal na první příčku, ale po malé chybě jsem ji opět ztratil. Ostatní jezdci na nás nabírali stále větší ztrátu a vypadalo to, že budu brát v klidu nejhůře 2. místo. Jenomže se tak nestalo. Cca po hodině jízdy se mi začalo kouřit z motorky a přestávala jet. Snažil jsem se opatrně dojet alespoň do tankovačky, ale nešlo to. Závadou byla prasklá vodní hadice vedoucí do válce a závod pro mě skončil. Opravdu velká škoda, protože v době odstoupení jsem měl náskok tak cca 4 minuty na třetího jezdce. Bohužel nedařilo se ani Luďovi, který ze všech sil bojoval s teréném, motorkou a opět ohnutým kotoučem a závod také předčasně ukončil. A tak museli držet vlajku Mototigeru Martin se Zdendou. A dařilo se jim to znamenitě. Ačkoliv terén pro ně byl také nezvykle těžký, proběhlo i několik pádů, závod pro ně byl úspěšný. Martin vybojoval 3. místo a Zdenda se blýsknul 2. příčkou. Ve fotogalerii se můžete podívat na pár fotografií. Absence týmového fotografa je znát, takže kvalita je pouze z mobilu, ale za to samá bedna. Poslední říjnový víkend se jede poslední závod V Bozkově. Máme šanci zabojovat o 2 umístění v celkovém pořadní na stupních vítězů. Tak doufejme, že se bude dařit.